Recenze

Externí - Lhostejnost: Menhir

...A tento člověk trpělivě staví hlukové stěny a litanie především pomocí hutně zkreslené a většinou též podladěné elektrické kytary a zpětných vazeb. Na zvuku se podílí také domácí nahrávání a „sklepní“ charakter zvukového prostoru.

Psáno pro HIS Voice: http://www.hisvoice.cz/cz/articles/detail/3286

Externí - ||| / Uncle Grasha’s Flying Circus – split

Pět firem v kooperačním vydání, dvě kapely a jeden průhledný devítipalcový vinyl – toť stručná číselná bilance bezejmenného splitka. Česko-italský souboj zde rozehrávají Uncle Grasha’s Flying Circus a ||| – a nutno říct, že je to poměrně nevyrovnaná partie. Pro našince však může být útěchou, že navrch má domácí hlukový tým.

Psáno pro Sicmaggot: http://sicmaggot.cz/minirecenze/iii-uncle-grashas-flying-circus-split/  

eEeSeM: ByloNebyloRybaNaruby

 eEeSeM neboli ExSxMx neboli Eine Stunde Merzbauten vydávají letos již třetí nahrávku. To je třeba označit za až neskutečnou píli a chuť, ovšem mají tyto nahrávky ještě co nabídnout? Nezahltí se tak uši posluchačů této ultra-alternativy, kterých přece jen není tak vysoký počet, jako třeba u hardcoru? Deska ByloNebyloRybaNaruby však i tak nabízí mnoho lákadel.

Psáno pro HIS Voice:http://www.hisvoice.cz/cz/articles/detail/3219 

Extrerní - V.A. - Noise Cave na Žižkovské Noci 2016

Kompilace Noise Cave představuje tvorbu hudebníků společně vystupujících v již uzavřeném klubu Rybanaruby v rámci multikulturního festivalu Žižkovská noc, který se konal 19. března letošního roku. Nahrávka vychází v digitální podobě na labelu Signals from Arkaim a na kazetě pod hlavičkou Pravěk Noise Section

Massola feat. Sedem Minút Strachu 

Přijde den, kdy vás neustálé pátrání po avantgardních elektrech a moderních black metalech prostě unaví. Dojde vám, že je třeba zúčtovat pomocí něčeho hrubého, násilného a syrově disharmonického. Kolaboraci ostravských jazzových neandrtálců Massola a slovenského komanda cibulových teroristů Sedem Minút Strachu jsem proto uvítal s neskrývaným nadšením.

Nulajednanulanula - S/T demo 
V hudební či hlukové publicistice obvykle nebývá zvykem recenzovat dema kapel, neboť se mnozí přispěvatelé stále ještě drží doktríny, že se jedná o nehotovou záležitost nerovnající se skutečné nahrávce. I kdyby na tom názoru opravdu něco bylo, myslím si, že nyní je třeba udělat výjimku.

King Keporkak - Detachment
Když pominete opakování již řečeného, žánry jako stoner či sludge nemají v české kotlině příliš silné zastoupení, proto se domnívám, že si každá nová nahrávka zaslouží notnou dávku pozornosti. Pražská čtveřice King Keporkak přináší právě takovou zajímavou prvotinu nazvanou Detachment, jež alespoň na první pohled slibuje poctivý bahnitý sonický zážitek.


Allochiria - Omonoia
Je tomu už nějaký čas, co jsme pořádali v pražském Chapeau Rouge koncert s názvem Pravěk Experimental Night, na němž jako hlavní kapela vystoupila řecká Allochiria. Tato pětičlenná banda s ženským vokálem jela své první celoevropské turné na podporu dlouhohrající desky Omonoia, jež vyšla v první polovině roku 2014. Hudebně můžeme Allochirii zařadit někam na pomezí sludge a post-metalu, přičemž nahrávka odhaluje niternost a intelektuální potenciál této skupiny.


Beast Nest – Songs for Puppies
Esoterický blesk připomínající nahrávka Songs for Puppies dorazila do našeho distra v rámci navázání spolupráce s americkou queer umělkyní Sharmi Basu alias Beast Nest. Její tvorba je prostá jakýchkoli předsudků, klišé, dogmat, omezení či zábran, znamená i vyhranění se proti nim a usiluje o alespoň symbolické osvobození všech trpících v současném světě.

Amoclen - Cymbalta
Lékařsky nekorektní album libereckých grindcorových lobotomiků Amoclen s názvem Cymbalta je dnes již klasikou, přesto, anebo možná proto již na jeho CD exemplář těžko natrefíte.

Aires& Rui P. Andrade - Pânico-Ambiente
Nová nahrávka z portugalského prostředí je pro nás velkým překvapením a inspirací. Vychází ve formátu MC v rámci Colectivo Casa Amarela a přináší vám terapeutickou ambient noise wall.

Žádné komentáře:

Okomentovat